site ustu

Arsuz HADO için Toplandı …

13:42:00 | 2019-09-01

Arsuz’u sosyal ve ekonomik yönden kalkındıracak olan ‘HADO’’ projesinin İskenderun’a alınması yönünde basında çıkan haberler üzerine  Arsuzlular basın açıklaması ile sesleri duyurmak için bir araya geldi.

 

Yapılan basın açıklamasına Arsuz Belediye Başkanı Sayın Asaf GÜVEN, Mahalle muhtarları ,Sivil Toplum Örgütleri, Belediye  Meclis Üyeleri ile, Arsuzlular  Madenli balıkçı barınağında bir araya geldi.


Katılımcılar adına ortak bildiriyi okuyan Arsuz Turizm ve Kültür Derneği başkanı Hasan ARSLAN yaptığı açıklamada;


Arsuz ilçesi yıllardır ihmal edilmiş olup , altyapı sorunları ortada duruyor. Turizmin cenneti olacak potansiyele sahip bir türlü hakettiği yerde değil. Arsuz olarak bir otogarımız yok. Soguk hava depomuz , Hastanemiz yok,sebze halimiz yok bu güne kadar ihmal edilmişliğimiz yeter diyoruz.


Hatay’da turizmi canlandırmak ve kente deniz ulaşımını sağlamak amaçıyla projelendirilen ‘’ HADO’’ Arsuz’da yaşama geçmelidir. HADO , Arsuz’a yaşam verecektir. Turizmi canlandıracaktır. Bölge ekonomisine ciddi katkı verecek olan Madenli balıkçı barınağında yapılması düşünülen’’ HADO’’ bizlere her alanda katkı sağlayan projeye sahip çıkmak her Arsuzlu bireyin önceliğidir.


Arsuz’da bulunan Sivil Toplum kuruluşları ve Mahalle Muhtarları olarak tüm Arsuzluların ortak talebidir. HADO Arsuz’undur ve öylece kalmalıdır. Bu konuda Büyükşehir belediyesinin HADO’yu Arsuz’da yaşama geçirmesini talep ediyoruz. Arsuz olarak hakettiğimizi düşünüyoruz. Dedi.

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :   arsuz eylem arsuz hado arsuz gundem

Tümü