site ustu

Arsuz’da Özel İnsanların Günü Kutlandı.

11:45:44 | 2020-05-14

Arsuz’da Anneler Gününe farkındalık sağlamak amacıyla Engelli çocuklara sahip olan Anne Nuray EKENEL'i Arsuz Kaymakamı Musa SARI, Arsuz Özel İnsanlar Derneği Başkanı Tuğba KARA ve beraberindekiler ile birlikte ziyaret edildi.

 

10 Mayıs Anneler Günü ile 10 – 16 Mayıs tarihler arasında kutlanan Engelliler Haftası Corona Virüs nedeniyle Arsuz’da bir arada ve erken kutlanan etkinlikte duygu dolu anlar yaşandı.

 

Arsuz Kaymakamı Musa SARI, Bizim için her türlü fedakârlıkta bulunarak, bizi her şeyden sakınan, sevgi, şefkat ve merhametini bizden esirgemeyen annelerimizin hakkını ödemek elbette mümkün değildir. Onları her zaman başımıza taç etmek ve gönüllerini hoş tutmak bizler için bir görevdir. Onlar sevginin, saygının, hürmetin en büyüğünü hak eden, çocuklarına fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, hayat boyu yol göstericimiz olan başta şehit annelerimiz ve Engelli Anneler olmak üzere tüm  annelerin  gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve  huzurlu geçirecekleri bir ömür  diliyorum.” Diyerek etkinlikte emeği geçen Arsuz Özel İnsanlar Derneği ( ÖZİ-DER) Başkanı Tuğba KARA başta olmak üzere herkese teşekkür etti.

 

Anne olmanın zorluğunu dile getirerek sözlerine başlayan Arsuz Özel İnsanlar Derneği ( ÖZİ-DER) Başkanı Tuğba KARA, “Anne Olmaktan çok daha zoru engelli çocuk annesi olmaktır. Omuzlarında dağlarca yük taşıyabilen güçlü annelerdir onlar. Bitmek bilmeyen enerjileri ve sabırlarıyla yuvasını ayakta tutabilen, anneliğin kutsal görevi ve sevgisinin yüreklerine nakşedildiği kişilerdir. Çoğu zaman yalnız bırakılan; sosyal yaşamı sıfırlanan insanlardır diyerek Başta Engelli ve Şehit Annelerimiz olmak üzere Tüm Annelerin Günü’nü kutladı.

 

Arsuz’un Gözcüler Mah. Anneler Günü kutlanan Burçin ve Burak adından 2 Engelli Çocuk annesi Nuray EKENEL ise Engelli annesi olmanın zor olduğunu omuzlarında koca bir yük taşıdıklarını belirterek Bu anlamlı günde düzenlenen program için Başta Kaymakam Musa SARI, ÖZİ-Der başkanı Tuğba KARA ve misafirlere çok teşekkür ederek tüm engelli annelerinin anneler gününü kutladı.

 

Bu anlamlı günde Anneyi Kaymakam Musa Sarı, Arsuz İlçe Emniyet Müdür Yard. Talip GÖNÜL, Arsuz Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amiri Betül TİLKİ, Gözcüler Mah. Muhtarı Züher EKENEL ile  Arsuz İş İnsanları Derneği Başkanı Adnan AĞIR eşlik etti.

-- Adversting 6 REKLAM ALANI --
ETİKET :  

Tümü